4 типи дитячого темпераменту (із книги Дж.Грея “Діти з небес”) – Дитяча артстудія МОРЕ
Зворотнiй зв'язок
Обрати гурток
  • Малювання та живопис
  • Іноземні мови
  • Маленькі рибки
  • Дошкільна підготовка
  • Заняття з психологом та логопедом
  • Майстер класи
  • Табір у дитячій артстудії «Море»

4 типи дитячого темпераменту (із книги Дж.Грея “Діти з небес”)

4 типи дитячого темпераменту (із книги Дж.Грея “Діти з небес”) sticker

4 типи темпераменту – 4 різні підходи до виховання.

Дізнайтесь хто Ваша дитина і спілкуйтесь з нею на одній хвилі!
Якщо у дитини переважає один темперамент, це не означає, що всі інші їй зовсім не властиві. У деяких дітей риси всіх темпераментів виявляються в рівній мірі, а у інших сильніше розвинений один.

Жоден темперамент не гірший і не кращий за інших – вони просто різні. Оскільки існує нескінченне число комбінацій, кожна дитина неповторна

Давайте розглянемо кожен з чотирьох основних темпераментів.

Сенситивним дітям потрібно, щоб їх слухали і розуміли.

Перший темперамент – сенситивний.

Такі діти вразливі і чутливі.
Розуміння необхідне кожній дитині, але цим дітям воно потрібне більше, ніж іншим.
Сенситивним дітям потрібно співчуття і визнання їх переживань і образ.
Найбільша помилка, яку здійснюють батьки, – намагатися розвеселити. А таким дітям потрібно знати, що страждають не тільки вони.

Другий темперамент – активний.

Активних дітей менше турбує власна реакція на життєві обставини, їх більше цікавить здатність впливати на навколишній світ.
Вони прагнуть діяти і домагатися результатів.
Їм потрібно невпинно рухатися вперед, лідирувати і робити все по-своєму.
Активна дитина йде на співпрацю більш охоче, якщо задати їй чітку структуру.
Їм потрібно завжди знати план дій, правила гри і хто головний.
Діти з активним темпераментом люблять перебувати в центрі уваги, в активній діяльності. Вони хочуть бути завжди праві. Якщо батьки не ставлять їм структуру, то вони починають домінувати.

Третій темперамент – реактивний.

Реактивні діти товариські і доброзичливі. Вони прагнуть побачити, почути, відчути і пережити все, що може запропонувати життя. У цих дітей широкі інтереси, тому їм більше, ніж іншим, потрібна зовнішня стимуляція.
Діти з реактивним темпераментом, немов метелики, невимушено стрибають від одного виду діяльності до іншого. Їм потрібно багато часу, щоб досліджувти, переживати і відкривати для себе світ. Вони дуже легко відволікаються, і тому їм необхідно, щоб їх постійно направляли до тієї чи іншої діяльності.

Четвертий темперамент – чутливий.

Чутливі діти більше за інших турбуються про те, як протікає життя. Вони хочуть знати, що станеться в наступний момент і чого очікувати від майбутнього.
Це дуже добродушні і вдумливі діти. На будь-яку діяльність їм потрібно більше часу, але вони неодмінно виконують її як слід і більше інших дітей противляться будь-яким змінам.
Ці діти приймають рішення повільно, і не слід запитувати їх, про що вони думають, що відчувають і чого хочуть. Замість цього їм потрібно говорити, що робити.
Чутливі діти беруть участь в діяльності за допомогою спостереження.

це всього лиш маленький шматочок мудрості з книги…рекомендуємо її прочитати повністю, щоб краще розуміти своїх дітей та давати їм те, чого вони найбільше потребують!😊

П.С. книга доступна на просторах інтернету для онлайн читання або можна знайти в книжкових магазинах і мати її завжди під рукою.

Зворотнiй зв'язок
Оберіть гурток