10 ефективних способів як не збожеволіти з гіперактивними дітьми. – Дитяча артстудія МОРЕ
Зворотнiй зв'язок
Обрати гурток
  • Малювання та живопис
  • Іноземні мови
  • Маленькі рибки
  • Дошкільна підготовка
  • Заняття з психологом та логопедом
  • Майстер класи
  • Табір у дитячій артстудії «Море»

10 ефективних способів як не збожеволіти з гіперактивними дітьми.

10 ефективних способів як не збожеволіти з гіперактивними дітьми. sticker

Немає двох абсолютно одинакових дітей, а виховання – це свого роду гра. Якщо у вас гіперактивна дитина, то життя може бути дещо непростим та ускладненим:) Проте немає нічого неможливого! Хоча гіперактивна дитина переповнена безкінечною енергією і зі швидкістю світла переключається з одного заняття на інше, нереальним не залишається бажання вносити певний порядок в її життя. Як батькам, все, що вам потрібно – це терпіння!

Гіперактивнії дитині важко дається слухати, приймати інструкції чи вказівки. Вона може погано вчитись в школі, а також демонструвати не найкращу поведінку. Хоча немає єдиного правильного шаблону чи конкретних правил як поводитись з гіперактивною дитиною, з краплею терпіння та експериментами, давати собі раду з такою дитиною стає легше.

🔳Тим не менше, можна виділити ряд ключових моментів та способів, як поводитись з гіперактивними дітьми🔲

1⃣Встановіть порядок вдома

Одна сім’я може мати безліч правил, яких слід дотримуватись, інша – майже ніяких. І, власне, другий спосіб виховання іноді може працювати, але в більшості випадків він залишається недієвим по відношенні до гіперактивних дітей. Вони іноді поводяться як курка без голови в незрозумілій ситуації (вибачте за таке порівняння:) Їм просто необхідна чітка дикція і зразок для наслідування. Вони хвилюються, коли не знають, що повинні робити далі. Якщо ви батьки такої дитини, то прийшов час встановити конкретні правила в вашій сім’ї. Вони не лише допоможуть особисто вам керувати своїм домом більш впорядкованим способом, але й дадуть вашій дитині розуміння, що від неї вимагається і коли.

Встановіть час, коли прокидатися, йти спати, чистити зуби, їсти, бавитись, виконувати домашні завдання та гуляти. Це зменшує хаос в голові дитини, яка не знає що робити. Коли весь час буде структурованим, вона буде відчувати менше занепокоєння і її успіхи як вдома, так і в школі будуть зростати.

2⃣Правильно вибирайте свої битви

Не воюйте абсолютно зі всім, що робить дитина. Пам’ятайте, що гіперактивна дитина – це не погана дитина! Це синдром дефіциту уваги з гіперактивністю. Клітини мозгу боряться між собою за передачу інформації. Це те, що дитина отримала разом зі всім іншим. Тому, кричати на таку дитину не лише не принесе бажаного результату, а й завдасть шкоди. Малеча буде намагатись зрозуміти причину вашого крику і ще більше почне переживати. Замість цього допоможіть своєю підтримкою. Намагайтесь зосередитись на важливих речах, а нехай все решта залишиться поза кадром.

3⃣Розбивайте складні інструкції

Дуже важливо, щоб ви розклали навіть дуже просте завдання на ще менші кусочки, які дитина легко зможе зрозуміти. Навчіть свою дитину дивитись вам в очі, коли ви намагаєтесь пояснити їй певні речі. Це допоможе зосередитись на тому, що ви говорите. Якщо потрібно, то спокійно повторіть все декілька раз. Як тільки ви переконаєтесь, що дитина зрозуміла інструкції, то попросіть її повторити кожен крок(як у випадку з чоловіками…ви ж в курсі, так?:) Будьте терплячими і не квапте дитину, оскільки вона все відчуває.

Ви також можете записати інструкції, якщо дитина вже вміє читати. Прикріпіть інструкцію на холодильнику або на стіні в дитячій кімнаті. Ви побачите як поступово, крок за кроком, ваша дитина почне зосереджуватись та виконувати поставлені задачі. Обов’язково винагородіть свою дитину, коли вона почне робити успіхи. Це буде мотивувати її зробити ще краще наступного разу.

4⃣Мінімалізуйте відволікання

Невеликі речі, які ви навіть не зауважили, можуть відволікати і непокоїти дитину. Тому, важливо, щоб ви встановили правильну атмосферу, особливо коли дитина виконує важливі задачі (домашнє завдання, готується до важливого виступу). Почніть з влаштування зручного місця. Не втримуйте його, оскільки це може зробити дитину неспокійною. Зменшивши фактори, які відволікають, ви допоможете їй зосередитись значно швидше. Важливо створити теплу і притягуючу робочу обстановку, щоб дитині подобалось те місце, де вона буде працювати. Переконайтесь, що ваша дитина розуміє, що домашнє завдання – це не покарання. Візьміть свою дитину на допомогу під час створення її навчального простору. Разом ви швидше зробите це місце комфортним і гарно проведете час разом.

5⃣Допоможіть дитині створити простий список справ

Допомагаючи дитині бути відповідальною – ви допомагаєте і собі. Створіть список справ, які дитина може виконати, щоб допомогти їй стати незалежною. Це можуть бути прості речі – розкласти тарілки на стіл, поскладати іграшки, розвішати речі і т.д. Коли дитина почне скучати або не знає чим зайнятись, попросіть її подивитись в список. Це допоможе дитині почуватись важливою і відповідальною за певні обов’язки по дому. Якщо їй не вдалось щось виконати, то тримайте себе в руках і не сваріть дитину. Пам’ятайте, що спочатку прогрес може бути зовсім незамітним. Але якщо ви будете терплячі, то з часом побачите позитивні зміни.

6⃣Адвокат для вашої дитини

Як тільки ви зрозуміли, що ваша дитина гіперактивна, кожен намагається стати експертом і висловити свою точку зору. Ваші батьки, вчителі, сусіди, друзі – список величезний. Тьотя Оля з хлібного магазину; професіонал з транспорту, з яким ви проїхали 3 зупинки і він встиг дати глобальні поради…Всі думають, що знають, що вам потрібно робити і що краще буде для вашої дитини. Але пам’ятайте, навіть якщо ці люди мають для вас велике значення і дійсно хочуть допомогти, їх думка чи порада може бути помилковою. Якщо ви почнете слухати кожного, то заплутаєте себе і свою дитину ще більше. Ніхто крім вас не знає вашу дитину краще, ніж ви самі, тому лише ви є експертом! В тісній співпраці та підтримці людей, яким ви довіряєте та розробите план дій ви досягнете бажаних результатів.

7⃣Забезпечте нові отвори “для вентиляції”

Вам відомо, що не можна накопичувати та зберігати енергію? Ви повинні допомогти своїй дитині вивільнити її енергію. Гуляйте з нею частіше. Дозвольте займатись будь-яким видом спорту. В погану погоду дайте можливість побігати і побавитись в великій кімнаті, не критикуючи дії дитини (вкінці-кінців дощ не кожен день падає:) Дозвольте дитині випускати енергію шляхом фізичних вправ, які допомагають їй почуватись краще.

8⃣Уникайте перевтомлення

Намагайтесь не допускати піку гіперактивності. Будьте обережні і підходьте до встановлення правил дуже тонко. Зафіксуйте час для гри і попросіть повернутись як тільки він закінчиться. Місця, де люди повинні дотримуватись певних правил(офіційні зустрічі, церкви, музеї, супермаркети і т.д) можуть бути важкими для гіперактивної дитини. Ваші очікування щодо її поведінки можуть не справдитись і це викличе небажане тертя між вами та дитиною. Це зовсім не означає, що ви будете закриті вдома назавжди. Робіть все повільно та поступово вводьте вашу дитину в нову обстановку.

9⃣Зміцнення дисципліни шляхом нефізичного покарання

Більшість батьків втрачають спокій та рівновагу , якщо діти не слухають і тому б’ють їх. Якщо ваша дитина гіперактивна, зрозумійте, що така поведінка шкідлива для неї. Вам потрібно знайти нові способи, щоб дитина зрозуміла: те, що вона зробила – неприпустимо. Хороша ідея – мати ізольовану кімнату, щоб заставити дитину розуміти різницю між поганим і хорошим. Нехай ця кімната буде місцем, куди ви будете відправляти свою дитину “подумати”, коли вона погано себе поводила. А вийти звідти зможе тоді, коли змінить свою поведінку і вибачиться. Залишайтесь спокійними та стриманими і ваша дитина зрозуміє, що їй говорять.

🔟Візьміть перерву

Ви батьки, а не супергерої. Зробіть перерву по черзі зі своїм чоловіком/дружиною, коли вона вам буде потрібна. Навіть в дуже терплячих батьків може бути нервовий зрив з гіперактивною дитиною. Попросіть няню або когось зі своєї родини побути разом з дитиною один раз в тиждень і знайдіть час побути разом (піти в кіно, погуляти, повечеряти в ресторані). Дайте собі трохи часу на відновлення, ви заслуговуєте на це. Адже коли ви спокійні, зосереджені та щасливі, вам набагато легше впоратись зі своєю гіперактивною дитиною.

Ці прості поради пройшли довгий шлях, допомагаючи підтримувати здоровий глузд і нормальне життя в домі гіперактивної дитини.

Зворотнiй зв'язок
Оберіть гурток